Recenzja kasku Shoei X-Spirit III

2019-11-23
Recenzja kasku Shoei X-Spirit III

Jeszcze przed pojawieniem się kasku w sklepach producent obiecywał, że będzie on stanowił duży krok naprzód w dziedzinie aerodynamiki i wentylacji. Jak wiadomo, są to dwa kluczowe aspekty każdego kasku wyścigowego, więc wiązaliśmy z tym modelem duże nadzieje. Czy kask Shoei X-Spirit III spełnił nasze oczekiwania?

Aerodynamika Shoei X-Spirit III

Shoei opracował ten model w tunelu aerodynamicznym przy prędkościach do 240 km/h, przeprojektowując zewnętrzną powłokę. W tym modelu jest ona wyposażona w:

  • wymienne tylne spojlery,
  • zintegrowany spojler z tyłu,
  • owiewkę w okolicy podbródka (również działa jak spoiler).

Musimy przyznać, że właściwości aerodynamiczne kasku w istocie okazały się imponujące. Producent wykazał się dużą dbałością o szczegóły, z których najbardziej interesujące jest to, że wibracje zostały pomniejszone o 50% względem modelu X-Spirit II. Tym samym, zapewniona została większa stabilność przy dużych prędkościach i zmniejszono opór. Nie trzeba dodawać, że zmiany te obejmowały przeprojektowanie nowego wizjera o nazwie CWR-F, który też sprawdził się doskonale!

Shoei X-Spirit III i jego wentylacja

W tym modelu mamy do czynienia ze znacznie bardziej wyrafinowaną odsłoną wentylacji - z sześcioma wlotami powietrza i również sześcioma wyjściami, kask Shoei X-Spirit III może zadowolić nawet najbardziej wymagających motocyklistów, tym bardziej, iż wszystkie są indywidualnie regulowane. Jednak naszym zdaniem najważniejszą wiadomością jest to, że teraz wloty powietrza w okolicy podbródka kierują powietrze wewnątrz EPS do policzków, dzięki czemu przechodzi ono przez wyściółkę, chłodząc wnętrze i poprawiając odprowadzanie potu i wilgoci. Warto również dodać, iż dzięki większej ilości miejsca w kasku, dotlenienie znajduje się na wyższym poziomie. Naszym zdaniem, to niewątpliwie stanowiło prawdziwy przełom w grupie kasków sportowych.

Czy Shoei X-Spirit III jest bezpieczny?

Całe szczęście, nie było nam dane tego sprawdzić podczas faktycznej jazdy, ale warto podkreślić, iż te główne, wyżej wymienione ulepszenia zostały połączone z podniesieniem jakości bezpieczeństwa i komfortu. Skorupa jest bardzo wygodna, dobrze leży. Zapewne wynika to z tego, że została wykonana z wieloskładnikowego włókna organicznego, a do jej warstw dodano wewnętrzny EPS o różnej gęstości. Wielkim plusem jest także to, że Shoei zaoferowało X-Spirit III z czterema różnymi rozmiarami skorup, co ucieszy wszystkich, którzy zwykle mają problem z dopasowaniem odpowiedniego rozmiaru kasku.

Podsumowując - kask z pewnością umieszczamy na naszej osobistej liście produktów godnych polecenia.

Zaufane Opinie IdoSell
4.86 / 5.00 644 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-23
Super kask
2024-05-16
Bardzo szybo i sprawnie zrealizowano moje zamówienie.

Certyfikat Rzetelności

pixel