Shoei NXR - recenzja i opinie

2017-05-25
Shoei NXR - recenzja i opinieW 2014 roku japoński lider w produkcji sportowych kasków motocyklowych znów pokazał pazur, utwierdzając zarówno motocyklistów, jak i wszystkich konkurentów w tym, iż marka Shoei nie bez powodu od wielu lat uznawana jest za firmę, która śmiało może dzierżyć tytuł pierwszeństwa wśród wszystkich producentów sportowych kasków motocyklowych. Wszystko to za sprawą legendarnego już modelu NXR, który był bezpośrednim następcą innego kultowego produktu Shoei - modelu XR 1100.

Podchodząc do opisu kasku i jego recenzji, należy pamiętać, że Shoei NXR to nie jest kask stricte wyczynowy/torowy - taka rola wśród gamy produktów japońskiego producenta przypada dla modelu X-Spirit. Jak więc spisuje się Shoei NXR i dla kogo jest dedykowany?

Shoei NXR - recenzja

Model NXR wypuszczony na rynek w 2014 roku to przede wszystkim najnowocześniejsza technologia ochronna, usprawniona aerodynamika, obniżona masa i design, który zachwyci nawet najbardziej wybrednych motocyklistów. Skorupa NXR wykonana jest z pięciowarstwowego kompozytu, który stanowi idealny kompromis między twardością kasku, ochroną głowy motocyklisty i wygodą użytkowania (skorupa jest też bardzo lekka). Co więcej, producent zadbał, aby w modelu NXR został zainstalowany specjalny spojler, za pomocą którego motocyklista może sterować przepływem powietrza - odpowiednie ustawienie pozwala odciążyć kark. Na pochwałę zasługuje także nowy kształt kasku - Shoei znacząco poprawiło aerodynamikę, co w efekcie pozwala w NXR przemierzać dużo dłuższe dystanse bez zbędnego zmęczenia. Mała masa całej konstrukcji to już swoista wisienka na torcie.

Shoei NXR
Wnętrze kasku to natomiast charakterystyczne dla Shoei wypełnienie EPS, które zostało stworzone z różnych materiałów cechujących się zmienną gęstością i twardością. Wyściółka dopasowuje się do kształtu głowy motocyklisty, zapewniając idealne dopasowanie podczas jazdy (co jest bardzo ważne w kwestii bezpieczeństwa), jednocześnie gwarantując wygodę. Producent nie zapomniał także o motocyklistach korzystających z interkomów - w okolicy uszu zostawiono specjalne otwory na montaż głośników. Konstrukcja jest też przyjazna dla motocyklistów jeżdżących w okularach.

Shoei NXR to także bardzo sprytny system wentylacji wzbogacony o specjalne zaślepki aerodynamiczne i pełną kontrolę kanałów przepływu powietrza.

Shoei NXR - opinie

kask shoei nxrKask Shoei NXR zaliczany jest do kasków sportowych (jest to oczywiście kask integralny), jednak dzięki swojej budowie, idealnie nadaje się także na dalsze wyjazdy rekreacyjne. Jest to kask sportowy i z pewnością nie zapewni takiej wygody użytkowania, jak szczękowe kaski turystyczne - mimo to, Shoei NXR polecany jest dla tych, którzy lubią pojeździć szybciej na torze, ale także nie boją się kilkuset kilometrowych tras na swojej maszynie. Zaawansowane systemy ochrony, przemyślana wentylacja i aerodynamika a do tego niska masa kasku - to wszystko sprawia, że NXR to propozycja, obok której nie można przejść obojętnie. Dodatkowym atutem jest stosunkowo niska cena - ciężko znaleźć w podobnej cenie kask zbudowany w identycznej technologii i z tyloma udogodnieniami.
Zaufane Opinie IdoSell
4.86 / 5.00 644 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-23
Super kask
2024-05-16
Bardzo szybo i sprawnie zrealizowano moje zamówienie.

Certyfikat Rzetelności

pixel