Recenzja kasku Shoei Neotec

2017-10-24
Recenzja kasku Shoei Neotec
Zanim przejdziemy do recenzji tego kasku warto nadmienić, iż jest to model typu „szczękowiec”, a w tym rodzaju kasków motocyklowych dopatrujemy się aktualnie szczególnie mocnej konkurencji (Na przykład Schuberth) – stąd właśnie jeszcze wyższe wymagania postawione przed marką Shoei. Jak na tle innych plasuje się kask Neotec?

Sheoi Neotec – szczękowiec najwyższych lotów?

Model Neotec to połączenie wysokiej jakości wentylacji z odczuwalnym komfortem. Przyczyniają się do tego bezpośrednio umiejscowione w modelu dwa wyloty powietrza, jak również funkcjonalny suwak do regulacji przepływu powietrza. Fakt, iż producent zdecydował się go umieścić w tylnej części kasku sprawia, iż w istocie w znaczący sposób odciąża kark. Bardzo przyjemny w obsłudze jest także przedni wlot kasku – wystarczy go nieco odchylić do tyłu, by pozwolić wizjerowi na odparowanie poprzez wpuszczenie powietrza do wnętrza kasku. To bardzo dobre rozwiązanie, jednak jeszcze lepszy okazuje się wlot umieszczony z góry – bardzo szeroki i duży, przesuwa się z niebywałą lekkością. Nawet już przy niskich prędkościach można dzięki niemu poczuć orzeźwienie powietrza, co jest zasługą także kanałów wydrążonych w tym projekcie Shoei.

Jednak nie samą wentylacją motocyklista żyje – kask motocyklowy musi też dobrze i pewnie leżeć na głowie, bez uszczerbku na wygodzie. Tak właśnie jest w Shoei Neotec, gdzie wyściełane wnętrze jest bardzo miłe w kontakcie ze skórą głowy, a wysoka wytrzymałość materiału jest jego dodatkową zaletą. Dobrze wyprofilowana skorupa pozwoliła na odpowiednie dopasowanie i wzbogaciła komfort, co na pewno dodatkowo ucieszy każdego motocyklistę.
Jako, że jest to kask szczękowy, można było się spodziewać odpowiedniej, prawidłowo wykonanej konstrukcji. Tak jest w istocie – Shoei Neotec zapewnia wyciszenie na wysokim poziomie i znakomitą szczelność, tym samym wysuwając się pod tym względem na prowadzenie na tle konkurencji. Również warto nadmienić iż nawet osiągnięcie 200 km/h nie jest w tym kasku straszne – Neotec został na to odpowiednio przygotowany. Efekt? Minimalny opór boczny i czołowy, oraz brak turbulencji.

Shoei Neotec - podsumowanie

Ilu motocyklistów, tyle opinii – jednak ciężko nie zauważyć, iż ten nowy projekt od SHOEI w większości spotyka się z opiniami przychylnymi. Po sieci krążą komentarze, iż jest to produkt naprawdę dopracowany – przez co godny polecenia. W obliczu tych wszystkich zalet nawet cena rzędu 2500 zł jest łatwiejsza do strawienia. Liczne pozytywy kierowane są także w stronę blendy przeciwsłonecznej, w jaką Shoei Neotec jest dodatkowo wyposażony. Wysoki komfort i maksymalne wyciszenie to kolejne właściwości pod adresem których projekt ten zbiera największe oklaski.
Zaufane Opinie IdoSell
4.86 / 5.00 608 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-19
Szybka wysyłka, kask petarda!
2024-04-02
Szybko, solidnie.

Certyfikat Rzetelności

pixel