Recenzja kasku Shoei Hornet – dopracowany szerszeń na głowie!

2019-11-22
Recenzja kasku Shoei Hornet – dopracowany szerszeń na głowie!

Kask Shoei Hornet to propozycja, o której głośno było już w 2015 roku, ale temat ten powraca niczym bumerang. Tak jest właśnie w przypadku kasków, które wzbudzają kontrowersje i nad którymi duma się dłuższy czas zastanawiając się, czy jest to kask dla mnie? Czy spełni oczekiwania? Czy to, co obiecuje producent jest zgodne z prawdą? Choć kask dostępny jest w atrakcyjnej cenie, nie jest to mały wydatek, a więc wątpliwości są uzasadnione. Postanowiliśmy pomóc i poddać kask Shoei Hornet osobistym testom.

Kask Shoei Hornet ADV - fakty

Jak podaje producent, kask Shoei Hornet ADV wyróżniają 4 konkretne, istotne cechy, które przemawiają a jego kupnem. To bezpieczeństwo, komfort, dobra wentylacja i aerodynamika. Nie można zapomnieć również o dodatkowych akcesoriach o które pokusili się projektanci i które również nie są bez znaczenia. Trzy rodzaje wizjerów, akustyczne zaślepki znajdujące się w zestawie, podbródek oraz oryginalny worek Shoei przeznaczony do przenoszenia bądź ochrony kasku robią wrażenie. Przyjrzyjmy się jednak bliżej pozostałym aspektom.

Bezpieczeństwo Shoei Hornet ADV

Kask Shoei Hornet został wykonany ze skorupy z materiałem AIM+, wypełniony EPS o zróżnicowanej gęstości. Posiada zapięcie typu DD i wizjer o szerokim kącie widzenia. Naszym zdaniem, kask zapina się szybko i sprawnie, a szeroki kąt widzenia rzeczywiście uprzyjemnia jazdę. Kask nie należy do najlżejszych, ale nie jest też bardzo ciężki, nie obciąża głowy i pozwala na wielogodzinne użytkowanie.

Komfort Shoei Hornet ADV

Skorupa dostępna w aż 4 rozmiarach pozwala na dobre dopasowanie, a wnętrze wyprofilowane jest tak, że powinien odnaleźć się tutaj prawie każdy, zważywszy na to, że kształty głowy mogą się nieco różnić. Wnętrze można wyjąć szybko i sprawnie, poddając je skutecznemu praniu w pralce. Wizjer rzeczywiście zdejmuje się szybko i to bez stosowania narzędzi, a wcięcia we wkładkach policzkowych na okulary to ukłon w stronę wielu użytkowników.

Wentylacja Shoei Hornet ADV

3 wloty powietrza znajdujące się w przedniej części kasku oraz dodatkowe 4 wyloty w tylnej części powodują, że kask rzeczywiście posiada bardzo wydajną wentylację kanałową. Potwierdzamy - wentylacja jest na naprawdę dobrym poziomie, ani zbyt mała, ani przesadnie duża. To złoty środek.

Aerodynamika Shoei Hornet ADV

Zintegrowany spoiler, redukcja turbulencji i niewielki rozmiar skorupy, który miał zmniejszać opór powietrza. Czy rzeczywiście tak jest? Potwierdzamy, ale aby się o tym przekonać, najlepiej jest po prostu spróbować.

Podsumowanie

Podsumowując, jak potwierdzają liczni użytkownicy i do czego również się przykładamy, kask Shoei Hornet ADV to propozycja dedykowana miłośnikom motocykli enduro, ale nie tylko tym, których pasją jest off-road, ale również tym, którzy preferują dłuższą podróż. To kask typu dual-sport, zaprojektowany w taki sposób, aby zapewniać tak zwany "aerodynamiczny spokój" nawet na otwartej przestrzeni i przy większej prędkości, na przykład na autostradzie.

Zdejmowany daszek, miejsce na audio powodują, że kask może stać się naprawdę uniwersalnym nabytkiem na wiele okazji. Konstrukcja z kompozytu wykonanego na bazie włókna szklanego to nie tylko lekkość, ale i bezpieczeństwo, w które warto zainwestować. Oferowane przez producenta 5 lat gwarancji mówi samo za siebie.

Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 657 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-13
Polecam
2024-06-13
GIT

Certyfikat Rzetelności

pixel