Jaki kask do jazdy off-road? Recenzja Shoei EX-Zero

2019-03-20
Jaki kask do jazdy off-road? Recenzja Shoei EX-Zero

Wybierając kask do jazdy off-road bardzo często spotykamy się z produktami o charakterystycznym, spartańskim kształcie (ostre krawędzie i agresywny design), pełne naklejek lub kontrastujących ze sobą kolorów. Tymczasem japoński producent kasków zaprezentował nieco inny pomysł na kask off-road – oto EX-Zero, najnowsze dzieło Shoei. Kask integralny do jazdy off-road, ale z powodzeniem używany także przez motocyklistów jeżdżących po asfalcie. Czym kask EX-Zero zaskarbił uznanie w światku motocyklowym? Postanowiliśmy to sprawdzić.

Wykonanie kasku EX-Zero

Shoei nie uchodzi za firmę, która akceptuje jakiekolwiek kompromisy. Toteż EX-Zero to model, który został wykonany z niezwykłą starannością. Już przy pierwszym kontakcie z kaskiem możemy odczuć, że trzymamy w rękach kask z segmentu premium – lekki, dobrze spasowany, z wszystkimi dodatkami, które niezbędne są do jazdy w terenie. Kask jest po prostu solidną konstrukcją, która w 100% wpisuje się w normy jakościowe Shoei.

Konstrukcja EX-Zero – czy można jej zaufać?

Zwykle w recenzjach kasków należy skupić się na wykonaniu, bezpieczeństwie i dodatkach. Przy EX-Zero nie sposób jednak nie wspomnieć o jego nietypowym kształcie. To nowe podejście do produkowania kasków off-road. Bardzo nietypowe i co zaskakujące - bardzo wygodne. Kask EX-Zero wykonany jest z materiału AIM (skorupa) oraz EPS (wnętrze). EX-Zero dba o bezpieczeństwo i wygodę motocyklisty w każdych warunkach. Skorupa jest twarda i wytrzymała, EPS świetnie dopasowuje się do kształtu głowy, a 3-stopniowa regulacja dużego, wbudowanego wizjera nie wymaga dokupowania akcesoryjnych okularów do jazdy off-road. Wizjer testowaliśmy w różnych warunkach atmosferycznych i możemy śmiało stwierdzić, że spełnia on swoje zadanie (nie paruje, mechanizm opuszczania jest wygodny, nie zacina się). Podobnie, jak wydajny system wentylacji. EX-Zero nie zapomina o swoich off-roadowych korzeniach, dlatego producent umożliwił wyjęcie oryginalnego wizjera bez użycia narzędzi (po wyjęciu wizjera bez problemu możemy założyć akcesoryjne gogle).

W zestawie z kaskiem otrzymujemy także daszek. Jego konstrukcja jest poprawna, podczas testów nie sprawiła nam żadnych kłopotów (choć nie ukrywamy, że bez daszka Shoei EX-Zero wygląda bardziej zjawiskowo, ale to tylko nasze prywatne odczucia).

Podsumowanie – czy warto kupić EX-Zero?

EX-Zero oferuje wszystko to, czego w kaskach off-road szukający miłośnicy poruszania się po bezdrożach. Kask jest wygodny, wykonany z topowych materiałów, przystosowany do jazdy zarówno w terenie i po asfalcie. W tej cenie kask EX-Zero jest godny polecenia.

Zaufane Opinie IdoSell
4.86 / 5.00 644 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-23
Super
2024-05-17
Dobry kontakt i fachowa pomoc przy doborze akcesoriów

Certyfikat Rzetelności

pixel